top of page
  • Writer's pictureCan Demirel

Industrial Cybersecurity News & Attacks (Turkish) March'23

Bu rapor, internet üzerinde açık kaynaklar kullanılarak oluşturulmuştur. Bunun yanı sıra çeşitli açık kaynak kodlu araçlar, dark web ve deep web kaynaklarından toplanan veriler Cyberwise ve ICSFusion endüstriyel siber tehdit istihbarat analistleri tarafından analiz edilmiş, endüstriyel tesislere yönelik yapılan saldırılar ve sektöre dair önemli görülen bazı haberler bu raporda incelemenize sunulmuştur.

Mart ayı raporu, Mart ayında incelenen verilerden derlenen 17 farklı konuyu kapsamaktadır. Bu konuların %31’i saldırılarla ilgili haberler, %44’ü raporlar/rehberler ve %25’i güvenlik açıklarıyla ilgilidir. Rapor konuları sektörlere göre ayrıldığında, raporda “tüm”endüstriyel tesisler ile ilgili konular %50 oranında ulaşırken, enerji sektörü ile ilgili konulara %38 oranında yer almaktadır.


Ayrıca Mart ayı raporunda, Mart ayında gerçekleşen 400’ün üzerindeki fidye yazılımı vakası incelenmiş, sektöre yönelik gözlemler raporda incelemenize sunulmuştur.Endüstriyel Tesislere Yönelik Saldırı Bilgilendirme Raporu_Mart23
.pdf
Download PDF • 1.51MB


11 views0 comments

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page